PE0805FRF7T0R051L
YAGEO
제품 번호:
PE0805FRF7T0R051L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0805
설명:
RES 0.051 OHM 1% 1/3W 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 170°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 51 mOhms
Series PE_L
Power (Watts) 0.333W, 1/3W