Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PESD5V0L2UM,315
제조업체:
패키지:
SOT-883
배치:
-
설명:
TVS DIODE 5VWM 15VC SOT883
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4465
$0.4465
10
$0.3287
$3.287
100
$0.1862
$18.62
500
$0.123291
$61.6455
1000
$0.094525
$94.525
2000
$0.082194
$164.388
5000
$0.073976
$369.88
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 2.5A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 16pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.46V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 30W |
| Supplier Device Package | SOT-883 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 15V |
| Package / Case | SC-101, SOT-883 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | PESD5 |