PF0553.473NLT
Pulse Electronics
제품 번호:
PF0553.473NLT
제조업체:
Pulse Electronics
설명:
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) - Parallel 72mOhm Max
Tolerance ±20%
Current Saturation - Series 2.6 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Inductance - Connected In Series 190 µH
DC Resistance (DCR) - Series 290mOhm Max
Number of Coils 2
Ratings -
Series PF0553NL
Current Saturation - Parallel 5.3 A
Package / Case Nonstandard
Current Rating - Series 1.5 A
Current Rating - Parallel 2.9 A
Mfr Pulse Electronics
Height 0.315" (8.00mm)
Package Tape & Reel (TR)
Inductance - Connected In Parallel 47 µH