NMB Technologies Corporation
제품 번호:
PG8L-K20-HHE9
패키지:
-
배치:
-
설명:
SM 8MM DIAMETER PM STEP MOTOR 1:
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.059" (1.50mm) |
| Rotor Inertia | - |
| Termination Style | Through Hole |
| Approval Agency | - |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Coil Resistance | 21 Ohms |
| Size / Dimension | Round - 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | - |
| Length - Shaft and Bearing | 0.236" (6.00mm) |
| NEMA Frame Size | 8 |
| Series | PG |
| Accuracy | - |
| Type | Permanent Magnet Gear Motor |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | - |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Features | Flatted Shaft |
| Step Angle | - |
| Coil Type | Bipolar |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PG8L |