SUPERIOR TECH
제품 번호:
PHED-RS004G1ABOGA-C006
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
MALE HEADER RIGHT ANGLE THROUGH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.1425
$0.1425
10
$0.1102
$1.102
100
$0.08151
$8.151
500
$0.067488
$33.744
1000
$0.059062
$59.062
5000
$0.050626
$253.13
10000
$0.04922
$492.2
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Insulation Height | 0.098" (2.50mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | SUPERIOR TECH |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.236" (6.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 4 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | Flash |
| Insulation Material | Plastic, Halogen Free |
| Series | PHED |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Contact Length - Post | 0.236" (6.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Unshrouded |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Bag |
| Overall Contact Length | 0.118" (3.00mm) |