Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PHPT60610PYX
제조업체:
패키지:
LFPAK56, Power-SO8
배치:
-
설명:
TRANS PNP 60V 10A LFPAK56 PWRSO8
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.6555
$0.6555
10
$0.56715
$5.6715
100
$0.39292
$39.292
500
$0.328301
$164.1505
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 85MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 10 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 470mV @ 1A, 10A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Supplier Device Package | LFPAK56, Power-SO8 |
| Series | Automotive, AEC-Q100 |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | SC-100, SOT-669 |
| Power - Max | 1.5 W |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 120 @ 500mA, 2V |
| Base Product Number | PHPT60610 |