/ Microcontrollers / PIC16F18856T-I/SSVAO
minImg
PIC16F18856T-I/SSVAO
Microchip Technology
제품 번호:
PIC16F18856T-I/SSVAO
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
28-SSOP
설명:
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 2K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SSOP
EEPROM Size 256 x 8
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® XLP™ 16F, Functional Safety (FuSa)
Package / Case 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 28KB (16K x 14)
Data Converters A/D 24x10b; D/A 1x5b
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.3V ~ 5.5V