/ Microcontrollers / PIC16LF15345-I/GZ
minImg
PIC16LF15345-I/GZ
Microchip Technology
제품 번호:
PIC16LF15345-I/GZ
제조업체:
Microchip Technology
패키지:
20-UQFN (4x4)
설명:
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 20UQFN
재고 : 1324
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 18
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-UQFN (4x4)
EEPROM Size 224 x 8
Series PIC® XLP™ 16F
Package / Case 20-UFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 14KB (8K x 14)
Data Converters A/D 17x10b; D/A 1x5b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 3.6V