/ Microcontrollers / PIC18F2523-E/SP
minImg
PIC18F2523-E/SP
Microchip Technology
제품 번호:
PIC18F2523-E/SP
패키지:
28-SPDIP
설명:
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SPDIP
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1.5K x 8
Number of I/O 25
Peripherals Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 28-SPDIP
EEPROM Size 256 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 32KB (16K x 16)
Data Converters A/D 10x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 4.2V ~ 5.5V