/ Microcontrollers / PIC18F56Q43-I/6LX
minImg
PIC18F56Q43-I/6LX
Microchip Technology
제품 번호:
PIC18F56Q43-I/6LX
패키지:
48-VQFN (6x6)
설명:
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 48VQFN
재고 : 469
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 64MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 4K x 8
Number of I/O 44
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 48-VQFN (6x6)
EEPROM Size 1K x 8
Series PIC® XLP™ 18F
Package / Case 48-VFQFN Exposed Pad
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 64KB (64K x 8)
Data Converters A/D 43x12b; D/A 1x8b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.8V ~ 5.5V