/ Microcontrollers / PIC18LF1230-I/SS
minImg
PIC18LF1230-I/SS
Microchip Technology
제품 번호:
PIC18LF1230-I/SS
패키지:
20-SSOP
설명:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SSOP
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 40MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 256 x 8
Number of I/O 16
Peripherals Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type Internal
Supplier Device Package 20-SSOP
EEPROM Size 128 x 8
Series PIC® 18F
Package / Case 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Core Size 8-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity UART/USART
Program Memory Size 4KB (2K x 16)
Data Converters A/D 4x10b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 5.5V