/ Microcontrollers / PIC24FJ256GL410-I/PT
minImg
PIC24FJ256GL410-I/PT
Microchip Technology
제품 번호:
PIC24FJ256GL410-I/PT
패키지:
100-TQFP (12x12)
설명:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP
사용자 가이드
Core Processor PIC
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 32MHz
Program Memory Type FLASH
RAM Size 32K x 8
Peripherals DMA, LCD, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Oscillator Type External
Supplier Device Package 100-TQFP (12x12)
EEPROM Size -
Series Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F
Package / Case 100-TQFP
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Program Memory Size 256KB (256K x 8)
Data Converters A/D 24x10b/12b; D/A 1x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2V ~ 3.6V