CUI Devices
제품 번호:
PJ-001DH-67
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
POWER JACK, IP67, 1.3 X 3.8 , 3.
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.18
$4.18
10
$3.7943
$37.943
25
$3.59366
$89.8415
50
$3.51006
$175.503
100
$3.34286
$334.286
250
$2.92505
$731.2625
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Contact Material - Plating | Gold |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Housing Material | Polyamide (PA10T), Nylon 10T |
| Body Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 3.5 A |
| Gender | Male |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 1.30mm ID (0.051"), 3.50mm OD (0.138") |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material | Brass, Copper Alloy |
| Mfr | CUI Devices |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | 0.335" (8.50mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.051" (1.30mm ID), 0.150" (3.80mm OD) |
| Series | - |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PJ-001 |