CUI Devices
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
132
$0.513
$67.716
2112
$0.494
$1043.328
3036
$0.4655
$1413.258
8052
$0.456
$3671.712
23100
$0.4465
$10314.15
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Contact Material - Plating | Tin |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Body Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Gender | Male |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Obsolete |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 1.70mm ID (0.067"), 4.00mm OD (0.157") EIAJ-2 |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material | Brass, Copper Alloy |
| Mfr | CUI Devices |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | 0.329" (8.35mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.065" (1.65mm ID), 0.177" (4.50mm OD) |
| Series | - |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |