CUI Devices
제품 번호:
PJ1-022-SMT-TR
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN PWR JACK 0.7X2.35MM SOLDER
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$1.0545
$1.0545
10
$0.893
$8.93
25
$0.8569
$21.4225
50
$0.83866
$41.933
100
$0.80218
$80.218
250
$0.72922
$182.305
500
$0.656298
$328.149
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Contact Material - Plating | Silver |
| Ingress Protection | - |
| Housing Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Body Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Gender | Male |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Internal Switch(s) | Single Switch, Normally Closed |
| Includes | - |
| Industry Recognized Mating Diameter | 0.70mm ID (0.028"), 2.35mm OD (0.093") EIAJ-1 |
| Connector Type | Jack |
| Contact Material | Brass, Copper Alloy |
| Mfr | CUI Devices |
| Features | Board Guide |
| Mating Length/Depth | 0.315" (8.00mm) |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Number of Positions/Contacts | 2 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Unshielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Mounting Feature | - |
| Actual Diameter | 0.026" (0.65mm ID), 0.110" (2.80mm OD) |
| Series | - |
| Body Material | - |
| Insulation Color | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | PJ1-022 |