Murata Electronics
제품 번호:
PKMCS0909E48H0-R1
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
BUZZER PIEZO 2.5V 9X9MM SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1250
$0.543837
$679.79625
6250
$0.515404
$3221.275
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Input Type | Zero-Peak Signal |
| Ingress Protection | - |
| Height - Seated (Max) | 0.126" (3.20mm) |
| Duration | - |
| Termination | Solder Pads |
| Voltage - Rated | 2.5 V |
| Current - Supply | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.354" L x 0.354" W (9.00mm x 9.00mm) |
| Voltage Range | 12.5V (Max) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | PK |
| Driver Circuitry | Transducer, Externally Driven |
| Sound Pressure Level (SPL) | 72dB @ 2.5V, 10cm |
| Technology | Piezo |
| Mfr | Murata Electronics |
| Operating Mode | - |
| Frequency | 4.8kHz |
| Port Location | Top |
| Package | Tape & Reel (TR) |