/ LED Drivers / PLDA60-1250-277DAR
minImg
PLDA60-1250-277DAR
CUI Inc.
제품 번호:
PLDA60-1250-277DAR
제조업체:
CUI Inc.
설명:
PWR SUPPLY LED DVR AC/DC
사용자 가이드
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Termination Style Wire Leads
Voltage - Input (Max) 305VAC
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CE, cURus, PSE, TUV
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 10.32" L x 1.58" W x 0.99" H (262.0mm x 40.0mm x 25.2mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.25A
Weight 1.168 lbs (530 g)
Number of Outputs 1
Ratings IP67
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series PLDA60 (60W)
Power (Watts) 60 W
Type Constant Current
Efficiency 86%
Voltage - Output 9 ~ 48V