PLTT0805Z8060QGT5
Vishay Dale Thin Film
제품 번호:
PLTT0805Z8060QGT5
패키지:
0805
설명:
RES SMD 806 OHM 0.02% 1/4W 0805
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 215°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.02%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 806 Ohms
Series PLTT
Power (Watts) 0.25W, 1/4W