NMB Technologies Corporation
제품 번호:
PM55L-048-HHD0
패키지:
-
배치:
-
설명:
STEPPER MOTOR PM BIPOLAR 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$43.244
$43.244
5
$42.4954
$212.477
10
$41.74965
$417.4965
25
$41.00428
$1025.107
50
$40.25872
$2012.936
100
$39.66231
$3966.231
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | - |
| Diameter - Shaft | 0.157" (4.00mm) |
| Rotor Inertia | - |
| Termination Style | Wire Leads |
| Steps per Revolution | 48 |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Coil Resistance | 5.5 Ohms |
| Size / Dimension | Round - 2.160" Dia (55.00mm) |
| Product Status | Active |
| Mounting Hole Spacing | 2.560" (65.00mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.591" (15.00mm) |
| Weight | - |
| Series | PM |
| Accuracy | - |
| Type | Permanent Magnet |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 23.4 / 167 |
| Mfr | NMB Technologies Corporation |
| Features | Round Shaft |
| Step Angle | 7.5° |
| Coil Type | Bipolar |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PM55L |