Bourns Inc.
제품 번호:
PM75-471K-RC
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FIXED IND 470UH 340MA 1.96OHM SM
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 500mA |
| Inductance Frequency - Test | 1 kHz |
| Q @ Freq | 12 @ 796kHz |
| Height - Seated (Max) | 0.209" (5.30mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 340 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 1.96Ohm Max |
| Ratings | - |
| Series | PM75 |
| Inductance | 470 µH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | 4MHz |
| Mfr | Bourns Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |
| Base Product Number | PM75 |