Nichicon
제품 번호:
PMB2154100KVR
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 1UF 10% 1.5KVDC SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$14.554
$14.554
10
$13.82345
$138.2345
50
$11.64054
$582.027
100
$10.912935
$1091.2935
500
$9.676168
$4838.084
1000
$9.094141
$9094.141
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber |
| Height - Seated (Max) | 1.772" (45.00mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | - |
| Termination | Screw Terminals |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 2.5 mOhms |
| Series | PMB |
| Voltage Rating - DC | 1500V (1.5kV) |
| Package / Case | Rectangular Box |
| Voltage Rating - AC | 650V |
| Mfr | Nichicon |
| Capacitance | 1 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |