/ DC DC Converters / PQQ6W-Q24-D15-S
minImg
PQQ6W-Q24-D15-S
CUI Inc.
제품 번호:
PQQ6W-Q24-D15-S
제조업체:
CUI Inc.
설명:
DC-DC ISOLATED, 6 W, 9~36 VDC IN
재고 : 16
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 200mA, 200mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 83%
Mfr CUI Inc.
Features -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency EN
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Number of Outputs 2
Series PQQ6W-S (6W)
Power (Watts) 6 W