PSAA18U-090-R-CR1
Phihong USA
제품 번호:
PSAA18U-090-R-CR1
제조업체:
Phihong USA
설명:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 18W
사용자 가이드
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
Approval Agency CE, cULus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 4.06" L x 1.93" W x 1.32" H (103.0mm x 49.0mm x 33.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 2A
Weight 0.309 lb (140.16 g)
Series PSAA18U (18W)
Power (Watts) 18 W
No Load Power Consumption 300mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level V
Voltage - Output 9V
Mfr Phihong USA
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC