/ Trimmer Potentiometers / PT10MH01-102A2020-S
minImg
PT10MH01-102A2020-S
Amphenol Piher Sensing Systems
제품 번호:
PT10MH01-102A2020-S
설명:
10MM CONTROL/ SENSOR TRIMMER POT
재고 : 818
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Termination Style PC Pins
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Size / Dimension Round - 0.406" Dia (10.30mm)
Product Status Active
Resistance 1 kOhms
Series PT10
Power (Watts) 0.15W