PTF65120R00BZR6
Vishay Dale
제품 번호:
PTF65120R00BZR6
제조업체:
Vishay Dale
패키지:
Axial
설명:
RES 120 OHM 1/4W 0.1% AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Size / Dimension 0.145" Dia x 0.375" L (3.68mm x 9.53mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 120 Ohms
Series PTF
Power (Watts) 0.25W, 1/4W