PTN1206E7413BST1
Vishay Dale Thin Film
제품 번호:
PTN1206E7413BST1
제조업체:
Vishay Dale Thin Film
패키지:
1206
설명:
RES SMD 741K OHM 0.1% 0.4W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.033" (0.84mm)
Tolerance ±0.1%
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 741 kOhms
Series PTN
Power (Watts) 0.4W, 2/5W