PWR221-2FC20R0F
Bourns Inc.
제품 번호:
PWR221-2FC20R0F
제조업체:
Bourns Inc.
패키지:
TO-221
설명:
RES 20 OHM 1% 50W TO221
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.720" (18.30mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-221
Resistance 20 Ohms
Series PWR221 F
Power (Watts) 50W