Bulgin
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$23.997
$23.997
10
$21.01495
$210.1495
25
$20.10732
$502.683
50
$19.45866
$972.933
100
$18.81
$1881
250
$17.772258
$4443.0645
500
$17.253349
$8626.6745
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Cable Opening | 0.236" ~ 0.315" (6.00mm ~ 8.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Insert Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 277VAC/DC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 10A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Bulgin |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 2 (Power) |
| Color | Black |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | Keyed |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature | - |
| Series | Buccaneer®, Standard |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PX0737 |