Bulgin
제품 번호:
PX0941/03/S
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT FMALE 3P NICKEL SCREW
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$46.9775
$46.9775
10
$43.10815
$431.0815
25
$41.4504
$1036.26
50
$40.06872
$2003.436
100
$37.85807
$3785.807
250
$36.752688
$9188.172
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Cable Opening | 0.276" ~ 0.512" (7.00mm ~ 13.00mm) |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | - |
| Ingress Protection | IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Shell Size, MIL | - |
| Current Rating (Amps) | 32A |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | - |
| Shell Size - Insert | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Bulgin |
| Features | UV Resistant |
| Contact Finish - Mating | Nickel |
| Primary Material | Plastic |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 (2 Power + PE) |
| Color | Black |
| Termination | Screw |
| Shielding | Unshielded |
| Orientation | Keyed |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mounting Feature | Flange |
| Series | Buccaneer® 900 |
| Shell Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | PX0941 |