Q2-XT-16AWG-01-SS1000FT
Qualtek
제품 번호:
Q2-XT-16AWG-01-SS1000FT
제조업체:
Qualtek
설명:
TUBING 0.051" ID POLY 1000' BLK
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Diameter - Inside 0.051" (1.30mm)
Color Black
Material Polyolefin (PO), Irradiated, Halogen Free
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL 224 VW-1
Product Status Active
Diameter - Outside 0.083" (2.11mm)
Type Attributes Smooth
Series Q2-XT
Type Solid Tubing
Length 1000' (304.80m)
Mfr Qualtek
Environment Protection -
Abrasion Protection -
Features -
Wall Thickness 0.016" (0.40mm)