/ TRIACs / Q6008VH4
minImg
Q6008VH4
Littelfuse Inc.
제품 번호:
Q6008VH4
제조업체:
Littelfuse Inc.
패키지:
TO-251 (V-Pak/I-Pak)
설명:
TRIAC ALTERNISTOR 600V 8A TO251
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
Configuration Single
Triac Type Alternistor - Snubberless
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-251 (V-Pak/I-Pak)
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mfr Littelfuse Inc.
Package Bulk
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 80A, 85A
Base Product Number Q6008
Current - On State (It (RMS)) (Max) 8 A