QT Brightek (QTB)
제품 번호:
QBLP600-RIB
제조업체:
패키지:
0606
배치:
-
설명:
LED BLUE/RED CLEAR 0606 SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.57
$0.57
10
$0.35245
$3.5245
100
$0.20254
$20.254
1000
$0.158517
$158.517
2000
$0.145312
$290.624
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Wavelength - Dominant | 470nm Blue, 640nm Red |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | - |
| Color | Blue, Red |
| Current - Test | 20mA Blue, 20mA Red |
| Millicandela Rating | 110mcd Blue, 55mcd Red |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 1.50mm W |
| Height (Max) | 0.80mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0606 |
| Series | QBLP600 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V Blue, 2V Red |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | QBLP600 |
| Lens Size | 1.10mm x 1.50mm |