QT Brightek (QTB)
제품 번호:
QBLP601-YIG
제조업체:
패키지:
0603
배치:
-
설명:
LED GRN/YLW CLEAR CHIP LED SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.4845
$0.4845
10
$0.29735
$2.9735
100
$0.171
$17.1
1000
$0.133855
$133.855
2000
$0.122702
$245.404
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Wavelength - Dominant | 520nm Green, 590nm Yellow |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 140° |
| Color | Green, Yellow |
| Current - Test | 20mA Green, 20mA Yellow |
| Millicandela Rating | 450mcd Green, 160mcd Yellow |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Height (Max) | 0.65mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Series | QBLP601 |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Mfr | QT Brightek (QTB) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.1V Green, 2V Yellow |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | - |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | QBLP601 |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |