Trinamic Motion Control GmbH
제품 번호:
QSH4218-51-10-049
패키지:
-
배치:
-
설명:
STEPPER MOTOR HYBRID BIPOLAR 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$60.496
$60.496
5
$59.4529
$297.2645
10
$58.4098
$584.098
25
$57.3667
$1434.1675
50
$56.3236
$2816.18
100
$55.489215
$5548.9215
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Diameter - Shaft | 0.197" (5.00mm) |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Voltage - Rated | 5VDC |
| Product Status | Active |
| Accuracy | ±5% |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 69.39 / 490 |
| Mfr | Trinamic Motion Control GmbH |
| Features | Flatted Shaft |
| Coil Type | Bipolar |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Rotor Inertia | 68gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE |
| Coil Resistance | 5 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 1.665" x 1.665" (42.30mm x 42.30mm) |
| Mounting Hole Spacing | 1.220" (30.99mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 0.945" (24.00mm) |
| Weight | 0.772 lb (350.17 g) |
| NEMA Frame Size | 17 |
| Series | QMot QSH4218 |
| Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | QSH4218 |