Trinamic Motion Control GmbH
제품 번호:
QSH8618-96-55-700
패키지:
-
배치:
-
설명:
STEP MOTOR HYBRID BIPOLAR 2.56V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$293.9965
$293.9965
5
$287.3636
$1436.818
10
$281.8384
$2818.384
25
$276.31206
$6907.8015
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Diameter - Shaft | 0.500" (12.70mm) |
| Steps per Revolution | 200 |
| Current Rating (Amps) | 5.5 A |
| Voltage - Rated | 2.56VDC |
| Product Status | Active |
| Accuracy | ±5% |
| Torque - Holding (oz-in / mNm) | 991.28 / 7000 |
| Mfr | Trinamic Motion Control GmbH |
| Features | Flatted Shaft |
| Coil Type | Bipolar |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Rotor Inertia | 2700gcm² |
| Termination Style | Wire Leads |
| Approval Agency | CE |
| Coil Resistance | 0.45 Ohms |
| Size / Dimension | Square - 3.380" x 3.380" (85.85mm x 85.85mm) |
| Mounting Hole Spacing | 2.740" (69.60mm) |
| Length - Shaft and Bearing | 1.310" (33.27mm) |
| Weight | 6.2 lbs (2.8 kg) |
| NEMA Frame Size | 34 |
| Series | QMot QSH8618 |
| Type | Hybrid |
| Step Angle | 1.8° |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | QSH8618 |