/ Crystals / QT26-32.768KEZB-B
minImg
QT26-32.768KEZB-B
QST
제품 번호:
QT26-32.768KEZB-B
제조업체:
QST
설명:
2.0x6.0 XTAL 10ppm 6pF
사용자 가이드
Load Capacitance 6pF
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.245" (6.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.079" Dia (2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35 Ohms
Series QT26
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case Cylindrical Can, Radial
Mfr QST
Frequency 32.768 kHz