QTH-020-01-C-D-DP-A-RT1-K
Samtec Inc.
제품 번호:
QTH-020-01-C-D-DP-A-RT1-K
제조업체:
Samtec Inc.
설명:
CONN DIFF ARRAY PLG 40P SMD GOLD
사용자 가이드
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Contact Finish Thickness 50.0µin (1.27µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.160" (4.06mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Series Q Strip® QTH
Connector Type Differential Pair Array, Male
Mfr Samtec Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Features Board Guide, Ground Bus (Plane), Mounting Flange, Pick and Place
Mated Stacking Heights 5mm