/ Oscillators / QVMQF574T25-2.5B-55.000
minImg
QVMQF574T25-2.5B-55.000
Mercury United Electronics, Inc.
제품 번호:
QVMQF574T25-2.5B-55.000
설명:
XTAL OSC VCTCXO 55.0000MHZ CMOS
사용자 가이드
Operating Temperature -30°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA (Typ)
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) ±8ppm
Height - Seated (Max) 0.102" (2.60mm)
Frequency Stability ±2.5ppm
Current - Supply (Max) 24mA (Typ)
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V
Output CMOS
Mfr Mercury United Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 55 MHz