Nisshinbo Micro Devices Inc.
제품 번호:
R1150H016D-T1-FE
패키지:
SOT-89-5
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR 1.6V 150MA SOT89-5
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.9595
$0.9595
10
$0.86165
$8.6165
25
$0.81776
$20.444
100
$0.67165
$67.165
250
$0.627874
$156.9685
500
$0.554857
$277.4285
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 14 µA |
| Voltage - Input (Max) | 24V |
| PSRR | - |
| Output Type | Fixed |
| Current - Output | 150mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SOT-89-5 |
| Series | R1150H |
| Control Features | Enable |
| Package / Case | SOT-89-5/6 |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.6V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | R1150 |