Nisshinbo Micro Devices Inc.
제품 번호:
R1540S001B-E2-KE
패키지:
8-HSOP-E
배치:
-
설명:
IC REG LINEAR POS ADJ 70MA 8HSOP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.58875
$25.8875
25
$2.44188
$61.047
100
$2.080595
$208.0595
250
$1.95358
$488.395
500
$1.709392
$854.696
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 100 µA |
| Voltage - Input (Max) | 42V |
| PSRR | 80dB (100Hz) |
| Output Type | Adjustable |
| Current - Output | 70mA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Voltage - Output (Max) | 14V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-HSOP-E |
| Series | R1540x |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Package / Case | 8-SOIC (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Short Circuit |
| Mfr | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.2V |
| Voltage Dropout (Max) | 2.1V @ 70mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | R1540 |