/ DC DC Converters / R15P215S/P/R6.4
minImg
R15P215S/P/R6.4
Recom Power
제품 번호:
R15P215S/P/R6.4
제조업체:
Recom Power
설명:
DC DC CONVERTER 15V 2W
사용자 가이드
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16.5V
Voltage - Isolation 6.4 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.77" L x 0.39" W x 0.49" H (19.7mm x 9.8mm x 12.5mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 132mA
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 13.5V
Series ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Power (Watts) 2 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module, 4 Leads
Efficiency 88%