KEMET
제품 번호:
R71VI368050H6K
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
FILM, RADIAL, PULSE, SINGLE META
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.912
$0.912
10
$0.69445
$6.9445
50
$0.57665
$28.8325
100
$0.496565
$49.6565
500
$0.384446
$192.223
1000
$0.331056
$331.056
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Frequency; High Pulse, DV/DT; Power Factor Correction (PFC) |
| Height - Seated (Max) | 0.535" (13.60mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.591" (15.00mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 53 mOhms |
| Series | R71H |
| Voltage Rating - DC | 520V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 200V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 0.68 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |