/ Motors - AC, DC / R88M-K20030T-B
minImg
R88M-K20030T-B
Omron Automation and Safety
제품 번호:
R88M-K20030T-B
설명:
SERVOMOTOR 3000 RPM 230V
사용자 가이드
Torque - Rated (oz-in / mNm) 90.65 / 640
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Diameter - Shaft 0.433" (11.00mm)
Termination Style Connector
Approval Agency CE, CSA, cULus, TUV, UL
Encoder Type Absolute
Voltage - Rated 230VAC
Size / Dimension Square - 2.362" x 2.362" (60.00mm x 60.00mm)
Product Status Active
Mounting Hole Spacing 2.756" (70.00mm)
RPM 3000 RPM
Length - Shaft and Bearing 1.181" (30.00mm)
Weight 2.6 lbs (1.2 kg)
Series Accurax G5
Function Servomotor
Type AC Motor
Power - Rated 200W