RAC05-24SK/277
Recom Power
제품 번호:
RAC05-24SK/277
제조업체:
Recom Power
설명:
AC/DC CONVERTER 24V 5W
Product Status Active
Current - Output (Max) 210mA
Line Regulation ±0.5%
Package / Case 9-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 84%
Mfr Recom Power
Features -
Voltage - Input 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications Household Appliances, ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 1.05" W x 0.86" H (31.7mm x 26.7mm x 21.8mm)
Weight 0.069 lb (31.3 g)
Number of Outputs 1
Series POWERLINE RAC05-K/277 (5W)
Power (Watts) 5 W
Type Enclosed
Load Regulation 1%