RC0201FR-07383RL
YAGEO
제품 번호:
RC0201FR-07383RL
제조업체:
YAGEO
패키지:
0201
설명:
RES 383 OHM 1% 1/20W 0201
재고 : 26880
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 383 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.05W, 1/20W