RC0402FR-138R06L
YAGEO
제품 번호:
RC0402FR-138R06L
설명:
RES 8.06 OHM 1% 1/16W 0402
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings -
Resistance 8.06 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.063W, 1/16W