RC0603FR-139K09L
YAGEO
제품 번호:
RC0603FR-139K09L
설명:
RES 9.09K OHM 1% 1/10W 0603
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings -
Resistance 9.09 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.1W, 1/10W