RC0805FR-0788K7L
YAGEO
제품 번호:
RC0805FR-0788K7L
제조업체:
YAGEO
패키지:
0805
설명:
RES 88.7K OHM 1% 1/8W 0805
재고 : 382969
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
  • 1
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Resistance 88.7 kOhms
Series RC_L
Power (Watts) 0.125W, 1/8W