RC1/21R6JB
Kamaya Inc.
제품 번호:
RC1/21R6JB
제조업체:
Kamaya Inc.
패키지:
Axial
설명:
RES 1.6 OHM 5% 1/2W AXIAL
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Carbon Composition
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient -
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.6 Ohms
Series RC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W