RC1206JR-132R7L
YAGEO
제품 번호:
RC1206JR-132R7L
제조업체:
YAGEO
패키지:
1206
설명:
RES 2.7 OHM 5% 1/4W 1206
사용자 가이드
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 2.7 Ohms
Series RC_L
Power (Watts) 0.25W, 1/4W